Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Aktualności

Debata online "Polska i Niemcy w Unii Europejskiej. Wpływ pandemii COVID-19 na współpracę międzynarodową"

kwadrat-Polska-Niemcy-wUE-WplywCOVID-PL

Wtorek, 20 października 2020 r., godz. 18:00

Organizatorzy: Friedrich-Ebert-Stiftung Przedstawicielstwo w Polsce oraz Instytut Zachodni im. Zygmunta Wojciechowskiego w Poznaniu

Liczne kryzysy, przez które w ostatnich latach przechodziła Unia Europejska, podały w wątpliwość wiele dotychczasowych polityk unijnych. Także kryzys związany z pandemią COVID-19 spowodował, że UE stanęła wobec nowych wyzwań na wielu polach: zabezpieczenia dostaw, opieki zdrowotnej, stabilności gospodarczej czy współpracy międzynarodowej. Ujawniły się również podziały wewnątrz wspólnoty. Czy wydarzenia ostatnich miesięcy to – jak twierdzą niektórzy komentatorzy - tzw. moment Hamiltonowski, prowadzący do głębszej integracji i zacieśniania współpracy międzynarodowej, czy też może pandemia COVID-19 wywoła tendencje przeciwne, prowadzące do rozluźnienia integracji?

W dyskusji wezmą udział:

- Jens Geier, eurodeputowany (Postępowy Sojusz Socjalistów i Demokratów, S&D)

- Janusz Styczek, zastępca Dyrektora Departamentu Polityki Europejskiej w MSZ

- Dominika Biegoń, kierowniczka działu Europejska i Międzynarodowa Polityka Gospodarcza
w Niemieckiej Konfederacji Związków Zawodowych (DGB)

- Łukasz Błoński, Polski Instytut Ekonomiczny

Moderacja: dr Agata Kałabunowska, Instytut Zachodni

 

Zapraszamy do obejrzenia transmisji z debaty: na Facebooku warszawskiego biura FES (https://www.facebook.com/FESWarschau) oraz na Facebooku Instytutu Zachodniego (https://www.facebook.com/IZPoznan).


Instytut Zachodni w Poznaniu

ul. Mostowa 27 A
61-854 Poznań
NIP: 783-17-38-640