Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Aktualności

Konferencja "Reparacje Wojenne: problem dla współczesnych Niemiec?"

World War II reparations

Latem 2017 r. z wielką mocą powróciła w Polsce debata wokół sprawy niemieckich reparacji wojennych. Dyskusja na ten temat toczyła się wprawdzie jesienią 2004 r., lecz temperatura sporu, jaki rozgorzał po wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego 1 lipca 2017 r., jest nieporównanie wyższa niż w trakcie debaty trzynaście lat wcześniejsze.

Temat reparacji i odszkodowań wojennych z pewnością wymaga pogłębionej dyskusji, dlatego 28 lutego w Parlamencie Europejskim w Brukseli odbędzie się konferencja organizowana przez Instytut Zachodni wspólnie z Europejską Grupą Konserwatystów i Reformatorów, pt: "World War II reparations: a problem for Germany today?"

Konferencja rozpocznie się o godzinie 9:00 w sali P1A002 budynku PHS Parlamentu Europejskiego. Z ramienia Instytutu Zachodniego na konferencji pojawią się: dr Justyna Schulz, ekonomistka, dyrektor Instytutu Zachodniego, dr Magdalena Bainczyk, prawniczka, dr Bogumił Rudawski, historyk i profesor Stanisław Żerko, historyk.

 

Instytut Zachodni w Poznaniu

ul. Mostowa 27 A
61-854 Poznań
NIP: 783-17-38-640