Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Aktualności

U źródeł Instytutu Zachodniego. Rola poznańskich naukowców okresu dwudziestolecia międzywojennego w konstruowaniu narracji o wczesnośredniowiecznych związkach Polski i Pomorza (4.03.2020)

u zrodel iz 2

4 marca zapraszamy do Instytutu Zachodniego na spotkanie pt: "U źródeł Instytutu Zachodniego. Rola poznańskich naukowców okresu dwudziestolecia międzywojennego w konstruowaniu narracji o wczesnośredniowiecznych związkach Polski i Pomorza" organizowane w ramach Sieci Ziem Zachodnich i Północnych.

Wykład wygłosi dr Paweł Migdalski – historyk, pracownik Uniwersytetu Szczecińskiego, który zajmuje się historią Pomorza Zachodniego, Nowej Marchii, historiografią, tematyką miejsc pamięci i polityki historycznej. Autor ponad stu pięćdziesięciu prac naukowych i publicystycznych. Organizator i koordynator projektów międzynarodowych. Członek Historische Kommission für Pommern e.V., współzałożyciel i prezes Stowarzyszenia Historyczno-Kulturalnego „Terra Incognita” oraz stowarzyszenia Akademia Kulice.

Początek spotkania o godzinie 12:00


Instytut Zachodni w Poznaniu

ul. Mostowa 27 A
61-854 Poznań
NIP: 783-17-38-640