Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Publikacje

BIZ nr 344: „Zdecydowanie odradzam zarozumiałość”. Wywiad przewodniczącego Bundestagu Wolfganga Schäuble (CDU) dla „Internationale Politik”

„Biuletyn Instytutu Zachodniego” nr 344/2018: „’Zdecydowanie odradzam zarozumiałość’. Żądać  przestrzegania reguł, ale innych nie karać: rola Niemiec w Europie”. Wywiad przewodniczącego Bundestagu Wolfganga Schäuble (CDU) dla „Internationale Politik”

Jako minister spraw wewnętrznych wynegocjował zjednoczenie Niemiec, jako minister finansów w dużym stopniu przyczynił się do przezwyciężenia kryzysu strefy euro. Skąd Wolfgang Schäuble, pomimo wszystkich porażek w procesie integracji europejskiej, czerpie swój optymizm, jakie zadanie przypada w tym procesie Berlinowi i co wszystko to ma wspólnego z Syzyfem, wyjaśnia przewodniczący Bundestagu w wywiadzie dla „Internationale Politik”. Wywiad w tłumaczeniu na język polski publikujemy za zgodą DGAP.

Instytut Zachodni w Poznaniu

ul. Mostowa 27 A
61-854 Poznań
NIP: 783-17-38-640