Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Slider monografie

Implanty pamięci społeczej. Teoria i przykłady.

"Koncepcja implantów pamięci, wprowadzona do naukowych dyskusji przez Mariana Golkę w 2009 roku, jest jedną z bardziej interesujących perspektyw oglądu procesów i zjawisk związanych z pamięcią społeczną. Przez osiem lat od publikacji książki pt. Pamięć społeczna i jej implanty (Golka 2009) koncepcja ta została już kilkukrotnie użyta w wymiarze badawczym przez polskich i zagranicznych uczonych. Implanty pamięci znalazły się także wśród najistotniejszych pojęć współczesnego pamięcioznawstwa, opisanych w doniosłym dziele Modi Memorandi. Leksykon kultury pamięci (Golka 2013). Nie dziwi więc, że pojęcie to stało się podstawą teoretyczną dla prac kolejnych badaczy, które zebraliśmy w niniejszym tomie."

W pracy znalazły się dwa teksty pracowników Instytutu Zachodniego:

Maria Wagińska-Marzec: Między tradycją a przyszłością. Spory wokół odbudowy Zamku Berlińskiego
Jacek Kubera: Treść i znaczenie przestrzeni. Idea odbudowy pałacu Tuileries w Paryżu w świetle teorii Floriana Znanieckiego

Redakcja: Dominika Gortych, Łukasz Skoczylas
Wydawca: Wydawnictwo Rys
ISBN: 978-83-65483-45-4
Liczba stron: 301
Oprawa: miękka


Instytut Zachodni w Poznaniu

ul. Mostowa 27 A
61-854 Poznań
NIP: 783-17-38-640