Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Serwis Instytutu Zachodniego

CHINY KUPUJĄ KOLEJNE SAMOLOTY OD EUROPEJSKIEGO KONSORCJUM AIRBUS (TM)

#Chiny #UE #Airbus #samoloty

Jak oświadczył Emmanuel Macron po zakończeniu trzydniowej wizyty w Pekinie, Chiny zdecydowały się na zakup 184 samolotów od europejskiego producenta Airbus. Transakcja ma opiewać na kwotę ponad 18 mld USD obniżoną o rabaty ze względu na rozmiar zamówienia. Samoloty mają być dostarczone do 2020 r.

Zamiar zakupu samolotów Airbus nie został jeszcze definitywnie potwierdzony poprzez podpisanie odpowiedniej umowy, jednak jest to kolejny etap zacieśniana współpracy chińsko-europejskiej w sektorze lotniczym. W czerwcu 2017 r. podczas wizyty prezydenta Xi Jinpinga w Niemczech zawarto umowę na dostawę 140 maszyn Airbusa. W dniu 9 stycznia br. podpisano ponadto wstępną umowę zakładającą rozszerzenie możliwości montażowych samolotów w chińskim mieście Tiencin, gdzie produkcja miesięczna ma zwiększyć się z 4 do 6 maszyn do 2020 r. Może być to postrzegane jako element uniezależniania się strony chińskiej od eksportu z Europy.

http://www.handelsblatt.com/unternehmen/industrie/airbus-china-plant-kauf-von-184-a320-mittelstreckenjets/20831068.html

Instytut Zachodni w Poznaniu

ul. Mostowa 27 A
61-854 Poznań
NIP: 783-17-38-640