Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Serwis Instytutu Zachodniego

ROCZNICA POWSTANIA POLSKO-NIEMIECKIEGO CENTRUM WSPÓŁPRACY SŁUŻB GRANICZNYCH, POLICYJNYCH I CELNYCH W ŚWIECKU (KS)

#współpracatransgraniczna #policja #kontrolacelna

W dniu 11 stycznia br. odbyły się uroczystości z okazji 10. rocznicy powołania do życia Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku. W uroczystościach uczestniczyli reprezentanci polskich władz samorządowych i wojewódzkich oraz przedstawiciele strony niemieckiej. Polskim i niemieckim funkcjonariuszom wręczono okolicznościowe wyróżnienia od Prezydenta Policji Federalnej RFN Thomasa Striethörstera i wojewody województwa lubuskiego.

Życzenia polskim i niemieckim funkcjonariuszom przesłał również minister spraw wewnętrznych RFN Thomas de Maizière, który podkreślił że Polska będąca od 10 lat członkiem strefy Schengen jest ważnym partnerem w umacnianiu jej bezpieczeństwa, a Centrum w Świecku jest przykładem doskonałej współpracy służb policyjnych i celnych Polski i Niemiec.

Obecnie do Centrum jest oddelegowanych 43 niemieckich i 23 polskich policjantów i celników, którzy pełnią służbę 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.

https://www.bmi.bund.de/SharedDocs/kurzmeldungen/DE/2018/01/10-jahre-gz-swiecko.html


Instytut Zachodni w Poznaniu

ul. Mostowa 27 A
61-854 Poznań
NIP: 783-17-38-640