Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Publikacje Instytutu Zachodniego

BIZ nr 39(413): Edyta Stein – Patronka Europy, inspiracja badaczy oraz twórców

„Biuletyn Instytutu Zachodniego” nr 39(413)/2019: dr Natalia Jackowska, „Edyta Stein – Patronka Europy, inspiracja badaczy oraz twórców”.

Wystawa W mądrości Krzyża i blasku Zmartwychwstania. Edyta Stein i Maria Hiszpańska-Neumann prezentowana od 5 listopada 2019 r. do 18 stycznia 2020 r. w Muzeum Archidiecezjalnym w Poznaniu ukazuje chrześcijańską perspektywę w dramatycznych przeżyciach obozów koncentracyjnych i Holocaustu. Na przykładzie postaci dwóch kobiet: wybitnej filozof i zakonnicy, od 20 lat Patronki Europy oraz warszawskiej malarki i graficzki wyprowadzić można przesłanie aktualne także we współczesności, dotyczące twórczego przewartościowania trudnych doświadczeń, fundamentalnego charakteru osobowej godności człowieka oraz przebaczenia, bez których nie sposób budować relacji międzyludzkich, a także międzynarodowych.


Instytut Zachodni w Poznaniu

ul. Mostowa 27 A
61-854 Poznań
NIP: 783-17-38-640