Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Publikacje Instytutu Zachodniego

Niemcy liderem rynku samochodów elektrycznych w Europie

#elektromobilność #motoryzacja #samochodyelektryczne #esamochody

Jak pokazuje poniższy wykres, Niemcy stały się w 2020 r. zdecydowanym liderem na europejskim rynku elektromobilności. Według danych Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Pojazdów (ACEA), w Niemczech w 2020 r. dopuszczono do użytku 394 943 nowe pojazdy elektryczne ‒ była to ponad trzykrotność wyniku z 2019 r.

W 2020 r. rynek e-samochodów dynamicznie rozwijał się także we Francji i w Wielkiej Brytanii. Liczba dopuszczonych do użytku pojazdów elektrycznych w ubiegłym roku przekroczyła w obu państwach poziom 150 tys.

Statystyka obejmuje wszystkie pojazdy ładowalne elektrycznie, w tym napędy: na baterie, hybryda plug-in, ogniwa paliwowe i pojazdy z przedłużaczem zasięgu elektrycznego.

Najczęściej sprzedawanymi samochodami elektrycznymi w Europie w 2020 r. były: Renault Zoe, Tesla Model 3 oraz Volkswagen ID.3. (TM)


Instytut Zachodni w Poznaniu

ul. Mostowa 27 A
61-854 Poznań
NIP: 783-17-38-640